Co vědět o pohřbeném penisu

Pohřbený penis je zdravotní stav, ve kterém kůže a tuk zakrývají phallus normální velikosti, takže se zdá být menší nebo méně viditelný. Tento stav může být někdy patrný při narození, ale může se také vyskytnout v pozdějším životě. Může to vést k fyzickým a psychologickým komplikacím, ale obvykle je léčeno chirurgickým zákrokem. Pohřbený penis může způsobit potíže s močením a vést k sexuální dysfunkci a také vést k nízké sebeúctě.

V tomto článku diskutujeme o příčinách, potenciálních komplikacích a léčbě pohřbeného penisu. Tuk z šourku, břicha nebo stehna pohřbí penis, takže je méně viditelný, přestože není neobvyklý. Konkrétně to nejsou viditelné hřídel a glans.

Přestože je pohřben penis často přítomen při narození, může se vyskytnout v každém věku, včetně během dospělosti. Lékař však s největší pravděpodobností diagnostikuje pohřbený penis v mladším věku. Tato podmínka je odlišná od mikropenis, cardio active amazon což je neobvykle malý penis. Zdá se, že většina případů se objevuje v dětství a jedna studie naznačuje, že se vyskytuje u méně než 4% novorozenců v Japonsku.

Méně výzkumu je k dispozici o jeho prevalenci u dospělých, i když vědci poznamenávají, že rostoucí míra míry Obezity – primární příčina pohřbeného penisu – může znamenat, že mnoho dospělých získává stav později v životě. Dospělí s pohřbeným penisem však nemusí hledat lékařskou péči, pokud stav významně neovlivní jejich kvalitu života..

Vrozené příčiny zahrnují abnormální vývoj penilního hřídele během vývoje plodu, což může způsobit problémy s pokožkou a tukovými vrstvami obklopujícími penis.

Možné problémy zahrnují:

 • Vazy v penisu jsou příliš laxní
 • Příliš mnoho skvrnité kůže připevněné ke špičce penisu
 • Velká tuková podložka, která zakrývá ochlupení a Pohřbí se penis

Ve většině případů je získaný pohřbený penis způsoben hromaděním tuku, zánětem, přetrvávající infekcí nebo zraněním penisu. Existují však i další možné příčiny, včetně obezity, hidradenitidy Supsurativa, lišejníka sklerózu, penoscrotal lymfedému, infekcí, traumatických událostí a neúspěšných volitelných postupů, jako jsou obřízky. Pohřbený penis může způsobit potíže s močením v jakémkoli věku nebo vést k hygienickým problémům, jako je osoba, která se znepokojuje. Výsledkem je, že člověk může zažít podráždění kůže v této oblasti a mít vyšší riziko infekcí močových cest a infekce penisu, jako je balanitida. Forma erektilní dysfunkce, bolestivého styku nebo obtížnosti s pronikání.

Lékař může obvykle diagnostikovat zakopaný penis vizuální kontrolou a fyzickou zkouškou. Měli by také být schopni jej odlišit od jiných podmínek penisu, jako je mikropenis.

Léčba

Možnosti léčby pro pohřbený penis se mohou lišit v závislosti na několika faktorech, jako je příčina stavu a celkové zdraví penisu. Například u velmi malých dětí, Mírné případy stavu mohou vyřešit bez jakéhokoli zásahu. Jak dítě stárne, tuková podložka může zmizet, čímž bude penis výraznější. U starších jedinců však mohou pomoci neinvazivní techniky, jako je hubnutí. Vzhledem k tomu, že chirurgický zákrok může mít více komplikací ve vyšším věku, je obvykle vhodnější podstoupit postup v mladším věku, pokud je to možné.

Většina chirurgických možností se zaměřuje na rekonstrukci penisu a odstranění tuku. Postup může zahrnovat:

 • Odpojení a manipulaci s vazbami, které spojují základnu penisu s ochlupeními
 • Vystavením zakopaného penisu
 • opravy
 • Jakékoli poškození pokožky, které může zahrnovat degloving a odstranění jakékoli nemocné kůže a poté provádět kožní štěp do hřídele penisu
 • Provádění panniculektomie, která odstraňuje pannus – nadbytek tkáně a kůže visící nad genitály a stehna
 • Provádějí escutheonenektomii, která odstraňuje tukovou podložku těsně nad ochlupení
 • pomocí břicha nebo břicha, aby se odstranil přebytečný tuk a pokožku z oblasti žaludku
 • Provádění suprapubické lipektomie k odstranění tuku z kůže v oblasti kolem penisu

Kromě chirurgického zákroku může osoba vyžadovat ošetření pro jakékoli související zdravotní stavy. Tato léčba by mohla zahrnovat léky k léčbě jakýchkoli infekcí a terapie k řešení sexuální dysfunkce nebo komplikací duševního zdraví. ale je méně viditelný kvůli přebytečné pokožce a tuku. Stav může být přítomen při narození, ale lidé jej mohou také získat později v životě v důsledku obezity, zánětu, neúspěšné chirurgie nebo traumatu. což může mít za následek potíže s močením a sexuálním uspokojením. Může také zvýšit riziko infekcí a negativně ovlivnit duševní zdraví člověka. Lékař může obvykle diagnostikovat pohřbený penis provedením fyzického vyšetření.

 • Men’s Health
 • Obesity / Weight Loss / Fitness
 • Sexual Health / STDs
 • Urology / Nephrology

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .