National Institutes of Health: “Usilujte o zdravou váhu.”

Abyste snížili možnost šíření COVID-19, noste jednorázové rukavice k pravidelnému čištění povrchů mýdlem a vodou a následně dezinfekčním prostředkem, který virus zabije. Efektivní možnosti zahrnují bělicí roztok 5 polévkových lžic na galon / 4 čajové lžičky na litr vody, roztoky s alespoň 70% alkoholem nebo jednu z položek v tomto seznamu schválených EPA.

Co dělat a co nedělat, když se staráte o někoho, kdo to může mít

LÉČIT tu nemoc. Udržujte nemocného hydratovaného dostatečným množstvím tekutin, na jednotlivé příznaky používejte volně prodejné léky.

Neváhejte okamžitě vyhledat pomoc, pokud někdo ve vašem domě zaznamená tyto nouzové varovné signály:

Trvalá bolest nebo tlak na hrudi. Nový zmatek nebo neschopnost vzbudit. Modravé rty nebo obličej.

Dbejte na správné čištění povrchů, kterých se často dotýkáte. Studie naznačují, že koronaviry mohou žít na površích několik hodin nebo až několik dní. Chcete-li snížit možnost šíření COVID-19, používejte jednorázové rukavice k čištění povrchů ve sdílených prostorách denně, včetně stolů, židlí s pevným opěradlem, klik, spínačů světel, dálkových ovladačů, klik, stolů, toalet, vodovodních baterií a dřezů. K usmrcení viru použijte mýdlo a vodu a poté dezinfekční prostředek. Mezi účinné možnosti patří bělicí roztok 5 polévkových lžic na galon/4 čajové lžičky na litr vody a roztoky s alespoň 70% alkoholem.

Nesdílejte předměty pro domácnost, jako je nádobí a sklenice – a rozhodně ne ložní prádlo a ručníky. Před dalším použitím by měly být důkladně omyty.

OTEVŘETE okno nebo používejte klimatizaci nebo ventilátor ve sdílených prostorách, pokud to počasí dovolí. Zachováte tak dobré proudění vzduchu. Protože se virus může šířit vzduchem, mohl by pomoci chránit ostatní členy vaší domácnosti.

Nepřibližujte se k seniorům nebo osobám s vyšším rizikem závažných onemocnění. Můžete být schopni přenést virus, i když se cítíte dobře. Teď není čas na návštěvu babičky nebo kamarádky s astmatem.

NECHTE nemocného doma, dokud se nestanou všechny tyto tři věci:

Byli bez horečky po dobu 72 hodin, bez použití léků, které snižují horečku. Jejich další příznaky se zlepšily – už žádný kašel nebo dušnost. Je to nejméně 7 dní, co si poprvé všimli symptomů.

K této zprávě přispěla Brenda Goodmanová, hlavní autorka zdraví z WebMD.

WebMD Health News Zhodnotila Brunilda Nazario, MD dne 28. února 2020

Zdroje

Město New York, „Nedávné pokyny a údaje o případu NYC“

CDC, „Zdroje pro velké komunitní akce & Hromadná shromáždění“, „Zdroje pro kliniky a zdravotnická zařízení“, „Závažné výsledky mezi pacienty s onemocněním koronavirem 2019 (COVID-19) – Spojené státy americké, 12. února – 16. března 2020“, „Hodnocení rizik“, „Čisté & Dezinfikovat“, „Péče o někoho doma“

CNN: „Ve strachu z koronaviru muž z Arizony zemře poté, co užil formu chlorochinu používaného k léčbě akvárií“

WHO: „Situační zpráva o koronaviru 37“, „O&A o koronavirech (COVID-19).”

The Washington Post: „Kalifornie vynakládá obrovské úsilí na vysledování kontaktů žen s koronavirem.

CDC: „Prevence a léčba koronaviru“, „Příznaky“, „Informace pro cestování“, „Kroky, které pomohou zabránit šíření COVID-19, pokud jste nemocní“.

Time.com: „Neexistuje dostatek lékařských masek pro boj s koronavirem. Zde je důvod, proč se to v dohledné době nezlepší.“

Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost.

Tiskový brífink WHO, 28. února 2020.

Business Insider: „Pes byl umístěn do karantény na koronavirus poté, co byl testován na ‚slabý pozitivní‘, ačkoli není jasné, zda je skutečně infikován.

Mnoho Američanů se snaží kontrolovat svou váhu. Problém obezity v zemi je dobře znám: 1 ze 3 z nás je obézní a míra obezity roste.

Ale stále se můžete divit, co je to zdravá váha a jak se tam dostat (a zůstat tam) správným způsobem.

Index tělesné hmotnosti (BMI)

Je docela snadné zjistit odhadovanou zdravou váhu. Můžete použít dva jednoduché nástroje.

První se nazývá index tělesné hmotnosti (BMI).

Chcete-li zjistit své BMI, použijte tento matematický vzorec: Vynásobte svou váhu v librách číslem 703 a vydělte ji druhou mocninou vaší výšky (v palcích). Pokud tedy například vážíte 185 liber a máte 5 stop-5 (65 palců), vaše BMI funguje takto:

185 x 703 = 130 055 65 x 65 = 4 225 130 005 ÷ 4 225 = 30,78 (zaokrouhleno na 30,8)

Obezita u dospělých je definována jako BMI 30,0 nebo vyšší. Další rozsahy jsou:

Nadváha = 25,0 až 29,9 Normální váha = 18,5 až 24,9 Podváha = pod 18,5

BMI je běžný nástroj, který vám dá určitou představu o tom, kde se nacházíte. Ale neměří tělesný tuk. Není to určeno k tomu, abyste určili diagnózu nebo vám s jistotou řekli, že máte problém s váhou.

Například, jak to může být vypnuto, svalnatí lidé mohou mít vysoké BMI, aniž by byli obézní. A BMI může podceňovat tuk u starších lidí a dalších, kteří ztratili svaly.

Pokud si myslíte, že jste obézní nebo máte otázky týkající se zdravé hmotnosti, poraďte se se svým lékařem.

Změřte si pas

Existuje druhý způsob, jak získat představu o tom, jak blízko jste zdravé váze – stačí si změřit pas.

Pas je klíčový, protože tuk na břiše může být vážnější a vystavuje vás většímu riziku věcí, jako je cukrovka 2. typu, vysoký krevní tlak a srdeční choroby.

Stejně jako BMI ani měření pasu neukazuje s jistotou, že máte nadváhu. Oba jsou běžné, obecné screeningové nástroje. Ale obecně platí, že zde jsou pokyny pro muže a ženy:

Mužský pas by neměl být delší než 40 palců Pokud jste žena, která není těhotná, neměla by být větší než 35 palců.

Zde je návod, jak změřit pas:

Postavte se a omotejte si krejčovským metrem kolem pasu (těsně nad kyčelními kostmi). Páska by měla přiléhat, ale ne přitlačit k pokožce. Před měřením vydechněte.

Pokračování

Poměr pasu k bokům

Lékaři mají další nástroj založený na palcích kolem vašich boků ve srovnání s palci kolem pasu.

Chcete-li zjistit svůj poměr pasu k bokům:

Změřte si pas v nejtenčí části. Změřte si boky v nejširší části. Rozdělte pas podle boků.

Muži s poměrem pasu k bokům vyšším než 0,9 mají příliš velké břicho (předpokládejme tvar jablka). Ženy s číslem vyšším než 0,85 mají příliš velkou váhu (spíše jako hrušku).

Pokyny od pasu k bokům se liší podle pohlaví, protože muži mají tendenci nosit váhu navíc v břiše, zatímco ženy to vykazují spíše v bocích a hýždích.

Jak se dostanu na správnou váhu?

Několik věcí pomáhá určit váhu člověka, včetně genů a hormonů. Ale být obézní obvykle pochází z příjmu více kalorií, než spotřebujete. Vaše tělo zadržuje nadbytečné kalorie a přeměňuje je na tuk.

Existují tedy dvě věci, které musíte změnit, abyste zhubli zdravě a trvale:

Správně jíst. Američané milují rychlé občerstvení, limonády a zpracovaná jídla. Sčítají se. Více se pohybovat. Náš životní styl může být krátký na cvičení, hraní nebo jen pohyb natolik, aby spálil palivo, které přijímáme.

Váš lékař může také chtít mluvit o:

Jiné změny chování Léky Operace na hubnutí

Dlouhodobé změny jsou nejlepší

Pokud dieta zní příliš dobře, aby to byla pravda, pravděpodobně to tak je. Totéž platí pro sliby, že rychle zhubnete, aniž byste změnili svůj jídelníček nebo cvičební návyky.

Ztráta 1 až 2 liber za týden je asi správná. Myslete tedy „pomalu a stabilně“, abyste si váhu udrželi navždy.

Pro vaši dietu:

Jezte více ovoce a zeleniny. Dopřejte si kvalitní bílkoviny a dostatek vlákniny. Omezte sůl, cukr a tuk. Buďte opatrní s porcemi.

Poraďte se se svým lékařem o tom, kolik kalorií byste měli konzumovat, abyste zhubli. U žen je to obecně až 1 500 kalorií denně; u mužů je to až 1800.

Budete muset snížit své kalorie o 500 až 1 000 kalorií denně, abyste zhubli 1-2 kila za týden.

Pro pohyb:

Zaměřte se na alespoň 2,5 hodiny aerobního cvičení (jako je rychlá chůze) každý týden. K hubnutí budete pravděpodobně potřebovat ještě více. Posilujte svaly alespoň dvakrát týdně. Přidejte k tomu i obyčejný pohyb, abyste spalovali kalorie po celý den. (Parkujte daleko od vchodů. Vydejte se na procházky po okolí. Vstaňte od stolu a pravidelně se pohybujte).

Pokračování

Ať je to zábava

Už jen to slovo „dieta“ zní jako brzda, že?

Takže nepřemýšlejte o dietě. Přemýšlejte o lepším životním stylu.

Zdravé stravování a cvičení vás mohou spojit s rodinou, přáteli a dalšími s podobnými cíli. Můžete se připojit k podpůrné skupině nebo fitness centru, zúčastnit se kurzu nebo si hrát se svými dětmi.

Zdravý život je způsob života a jeho přínosy stojí za to.

WebMD Medical Reference Recenze: Gabriela Picardo, MD dne 12. června 2021

Zdroje

ZDROJE:

CDC: “Zdravá váha.”

National Institutes of Health: “Usilujte o zdravou váhu.”

Cleveland Clinic: “Řízení hmotnosti a obezita”, “Časté otázky o kontrole hmotnosti a obezitě.”

Mayo Clinic: “Obezita.”

Takže jste připraveni zbavit se tohoto zvyku. To je skvělé! Splnění tohoto závazku je polovina úspěchu. nebude to jednoduché. Ale výběr nejlepšího způsobu, jak přestat, je dobrým prvním krokem, abyste se ujistili, že se toho budete držet.

Mějte plán

Zní to tak jednoduše: Nejezte a nepijte příliš mnoho. Ale zdání může klamat. Je snadné jíst nebo pít více, než jste plánovali.

Tuto chybu můžete nechat za sebou, když začnete rozpoznávat skutečnou velikost porce. Tip: Často je menší, než si myslíte, že by měl být.

Co je velikost porce?

Místo toho, abyste se snažili zapamatovat si seznamy uncí, šálků a polévkových lžic, jednoduše porovnejte velikosti porcí potravin se známými věcmi.

Například jedna porce:

Zelenina nebo ovoce jsou velké jako vaše pěst. Těstoviny jsou velké asi jako jeden kopeček zmrzliny. Maso, ryba nebo drůbež jsou velikosti balíčku karet nebo velikosti vaší dlaně (bez prstů). Svačiny, jako jsou preclíky a hranolky, jsou velké asi jako hrst hrsti. Apple má velikost baseballového míče. Brambory jsou velké jako počítačová myš. Bagel má velikost hokejového puku. Palačinka má velikost CD. Dušená rýže má velikost obalu na košíček. Sýr má velikost páru kostek nebo velikost celého palce (od špičky k základně).

Nejlepší způsob, jak určit množství jídla v porci, je podívat se na štítek s nutričními údaji a změřit je.

Například naplňte odměrku správnou velikostí porce zeleniny, rýže atd. a poté ji vysypte na talíř. To vám pomůže zjistit, jak tyto velikosti porcí vypadají.

Sledujte velikost porce

Doma:

Při jídle používejte menší nádobí. Podávejte jídlo ve správném množství porcí a nevracejte se o pár sekund. Dejte pryč všechny zbytky v oddělených množstvích kontrolovaných porcemi. Zvažte zmrazení porcí, které pravděpodobně nějakou dobu nebudete jíst. Nikdy nejezte ze sáčku nebo kartonu. Nenechávejte na stole talíře s jídlem; máte větší pravděpodobnost "výběr" nebo si dejte druhou porci, aniž byste si to uvědomovali.

V restauracích:

Požádejte o poloviční nebo menší porce. Oči si vhodnou porci, zbytek odložte stranou a hned požádejte o tašku pro pejska. Pokud máte dezert, podělte se.

V supermarketu:

Dejte si pozor na malé občerstvení – malé sušenky, sušenky a preclíky. Většina lidí nakonec sní více, než si uvědomuje, a kalorie se sčítají. Vybírejte potraviny balené v jednotlivých velikostech porcí. Pokud chcete jíst zmrzlinu z kartonu, vyzvedněte si zmrzlinové sendviče nebo jiné porce individuální velikosti. WebMD Medical Reference Zhodnotila Melinda Ratini, DO, MS dne 12. září 2020

Zdroje

ZDROJE:

Mayo Clinic: "Energetická hustota a hubnutí: Ciťte se sytí s menším množstvím kalorií."

MedlinePlus: "Tip pro zdraví: Kontrolujte velikost porcí doma."

Národní institut diabetu a onemocnění trávicího traktu a ledvin: "Jen dost pro vás: O porcích jídla."

Akademie výživy a dietetiky: "Způsoby, jak oholit kalorie."

Když vy a lékař vašeho dítěte zjistíte, že vaše dítě potřebuje zhubnout, měli byste se vážně pokusit tento problém léčit. Zde je několik tipů, jak začít.

Stanovte si cíle. Stejně jako u hubnutí dospělých by měly být cíle hubnutí u dětí dosažitelné, což umožňuje normální růst. Cílem by mělo být malé zhubnutí, aby se dítě nenechalo odradit nebo nepřemohlo. Úbytek hmotnosti 5 až 10 liber je rozumným prvním cílem – asi 1 až 4 libry za měsíc. Někteří lékaři se zaměřují méně na hubnutí, než na to, aby více nepřibírali, aby váha dohnala očekávané výškové přírůstky. Deník jídla. Spolupracujte se svým dítětem na vedení deníku jídla. To by mělo zahrnovat nejen typ a množství snědeného jídla, ale také to, kde bylo snědeno a kdo další byl přítomen. Deník není určen k tomu, aby vám pomohl vypočítat snědené kalorie. Spíše je užitečný při určování stravovacích návyků a problémových potravin. Strava. Spolupracujte s dětským lékařem, abyste zajistili, že vaše dítě dostává vyváženou stravu. Zvažte také spolupráci s dietologem. Fyzická aktivita. Cvičení je nezbytnou součástí každého dlouhodobého hubnutí. Začněte v malém, abyste dítě neodradili, a věnujte se až 20 až 30 minutám mírné a nejlépe zábavné aktivity denně kromě toho, co vaše dítě dostane ve škole. Udělat to zábavné a plné rozmanitosti pomůže vytvořit celoživotní vzory. Modifikace chování. Je důležité, abyste svému dítěti pomohli naučit se dovednosti upravovat chování, které může způsobovat problém s váhou. Zvažte možnost poslat své dítě k výživovému poradci. Rodičovská role. Pomozte svému dítěti tím, že omezíte množství zpracovaných sladkých a tučných potravin v domácnosti, jezte všechna jídla u move&flex jiná spotřeba jídelního stolu v určených časech a odrazujte od druhých porcí.

Mám přihlásit své dítě do programu hubnutí?

Pokud je vaše domácí úsilí neúspěšné v pomoci vašemu dítěti dosáhnout zdravé hmotnosti a váš lékař rozhodne, že zdraví vašeho dítěte je ohroženo, pokud nebude trvale hubnout, možná budete chtít zvážit formální program hubnutí. Celkovým cílem programu hubnutí by mělo být pomoci celé rodině osvojit si zdravé stravovací návyky a fyzické aktivity.

Při výběru programu na hubnutí pro vaše dítě sledujte následující charakteristiky. Program by měl:

Zaměstnávejte různé zdravotníky: Nejlepší programy mohou zahrnovat registrované dietology, fyziology cvičení, pediatry nebo rodinné lékaře a psychiatry nebo psychology. Proveďte lékařské vyšetření dítěte: Před zařazením do programu by měl lékař zkontrolovat váhu, růst a zdraví vašeho dítěte. Během zápisu by měl lékař v pravidelných intervalech sledovat váhu, výšku, růst a zdraví vašeho dítěte. Zaměřte se na celou rodinu, nejen na dítě s nadváhou. Přizpůsobte se konkrétnímu věku a možnostem dítěte: Programy pro 4leté děti se liší od programů vyvinutých pro děti 8 nebo 12 let, pokud jde o míru odpovědnosti dítěte a rodičů. Zaměřte se na změny chování: Naučte dítě, jak vybírat různé zdravé potraviny ve vhodných porcích. Podporujte každodenní aktivitu a omezte sedavou činnost, jako je sledování televize. Zahrňte program udržování hubnutí a další podpůrné a doporučené zdroje k posílení nového chování a řešení základních problémů, které přispěly k tomu, že dítě začalo mít nadváhu.

Pokračování

Je léková terapie nebo chirurgie na hubnutí možností pro dítě s nadváhou?

V současné době neexistují žádné léky na hubnutí schválené pro použití u dětí, i když probíhají klinické studie.