zanícené akné: Příčiny, symptomy a léky

akné mohou být zapáleny nebo neinflace. Zanícené akné je závažnější a může způsobit zarudnutí, otoky a nepohodlí. Nezánizované akné je obvykle zodpovědné za černé hlavy a bílé hlavy. Osoba se zaníceným akné může mít menší červené pupínky nebo větší hluboké cysty. Mohou se tvořit na jakékoli oblasti kůže, která má olejové žlázy, ale nejčastěji se objevují na obličeji, krku, hrudi a zádech.

zanícené akné se může vyvíjet u dětí, adolescentů a dospělých. I když neexistuje žádný lék, existuje mnoho účinných ošetření a technik domácí péče. To může pomoci zabránit zjizvení a jakékoli sebevědomí nebo emoční úzkost, kterou může akné způsobit. Staré kožní buňky dosahují povrchu kůže skrz póry a odpadnou.

Když je osoba náchylná k akné, část tohoto procesu je zrychlena, což způsobuje, že staré buňky se shromažďují uvnitř pórů a blokují jejich otvory. Tyto shromážděné buňky se mísí s přírodními oleji pokožky, aby vytvořily lepivou zátku uvnitř pórů.

U osoby s neinflamentovaným akné, zástrčka, také nazývaná komedone, může tvořit černou hlavu nebo bílou hlavici. budování, hladovění pórů kyslíku. To vytváří domov pro bakterie zvané propionibacterium acnes. Imunitní systém těla reaguje a bojuje proti bakteriím, což způsobuje zánět. Mohou to být červené nebo oteklé pupínky, uzly nebo cysty. Osoba může mít jeden nebo více z následujících typů pupínků:

 • Papules: Tyto červené hrboly nemají bílá centra a mohou se pohybovat ve velikosti.
 • : Jsou podobné Papules, ale mají bílá nebo žlutá centra hnisu a okolní kůže může být červená.
 • : Stejně jako uzly se cysty tvoří hluboko v kůži a nemají žádná bílá centra, ale jsou červenější než uzly.

Cysty jsou také měkké a obvykle bolestivé na dotek. Mohou vypadat jako varné nebo vředy.

Zde najděte vizuální průvodce různými typy akné. případy.

Osoba se zaníceným akné může mít:

 • pupínky, které jsou červené, oteklé nebo bolestivé
 • pupínky s bílým nebo žlutým středem hnisu Obklopeno zarudnutím
 • Tvrdé, bolestivé pupínky pod kůží, které se nikdy nedosáhnou povrchu
 • „vypuštěné“ jizvy na kůži z předchozích zanícených pupínků

Léčba

Lidé s mírným zaníceným akné mohou mít prospěch z použití ošetření Akné s volně prodejnou (OTC), které obsahují benzoyl peroxid nebo kyselinu salicylovou.

OTC ošetření však obvykle není dostatečně silné, aby léčily střední až závažné případy zaníceného akné.

Cílem léčby akné je minimalizovat budoucí útěky a pomoci zabránit zjizvení a emocionální tísni. Podle Americké akademie dermatologie (AAD) mohou být zvláště běžné u lidí s těžkým akné.

 • Antibiotické pilulky, krémy, gely nebo pleťové vody, které mohou pomoci zabíjet bakterie akné a klidný zánět
 • Původné pilulky, u žen, které pomáhají vyvážit hormony, které způsobují světlice akné
 • Isotretinoin (ackutan) pro těžké akné
 • laserová nebo světelná terapie, kterou dermatologové provádějí
 • odtok velkých cyst akné nebo injekce kortizonu, aby zmenšovali bolestivé cysty akné
 • Domácí prostředky

  Zdravotnický odborník může nejlépe zacházet s těžkým zaníceným akné, i když člověk může pomoci určité techniky doma. může pomoci zabít akné bakterie. Je důležité zředit olej před nanášením na kůži a přestat jej používat, pokud se vyvíjejí známky podráždění – jako je zarudnutí, otoky nebo svědění. , otok a zarudnutí způsobené zaníceným akné. Zkuste zabalit ledový balíček do čistého hadříku a aplikovat jej na oblast až 15 minut najednou. Odstraňte jej, pokud je kůže příliš chladná nebo nepříjemná. Nejčastěji studovanými typy byly zinkový glukonát a síran zinečnatý. Je důležité nepoužívat nebo brát více zinku, než se doporučuje, protože příliš mnoho může způsobit nevolnost a jiné nepříznivé účinky. Další informace o zinku pro akné zde. Další informace o mlékárně a akné najdete zde.

  Celkově je dobré se zeptat lékaře na používání domácích prostředků, zejména v kombinaci s profesionálním ošetřením.

  Prevence

  Přijetí kroků k udržení pórů může pomoci zabránit zanícenému akné. Také, pokud OTC nebo předepsané léky snižují útěky, je důležité je neustále brát podle pokynů. oleje na kůži.

 • Používejte výrobky pro péči o pleť označené nekomedogenní nebo neknegenickou.
 • Nevybírejte ani popové pupínky, abyste zabránili šíření bakterií.
 • Mnoho lidí zjistí, že mírné zanícené akné dobře reaguje na OTC ošetření, jako jsou ty, které obsahují benzoyl peroxid nebo kyselinu salicylovou. Obecně AAD doporučuje poskytnout léčbu akné 6–8 týdnů, než bude navštívit nicozero recenze lékaře.

  Lidé, kteří pravidelně dostávají uzly, cysty nebo závažné papuly nebo pustuly, by však neměli čekat na práci OTC. Tyto typy akné mohou způsobit trvalé zjizvení, takže AAD radí lidem, aby bez prodlení navštívili lékaře k léčbě. Pokud akné nereaguje na OTC léky, je důležité získat odbornou péči.

  Lékař může předepsat silnější ošetření, které mohou pomoci zabránit zanícenému akné v návratu. a asociace. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents